Parti Bayrakları ve Çeşitleri

Parti bayrakları, ülkeler genelinde yapılan ve seçimler sayesinde parlamentoya girebilmek için çalışan partileri, simgelerden ve çeşitli grafiklerden meydana gelen genelde partilerle benimseten figürler ya da o partileri çağrıştıran belli grafiklerden meydana gelen ve özellikleri siyasi partiler tarafından belirlenen bayrak çeşididir. Siyasi Parti Bayrakları, seçim dönemlerinde, siyasi partilerin binalarında ya da flama, afiş olarak belirli yerlerde kullanılmaktadır. Siyasi parti bayrağının özellikleri, siyasi partilerin ortak kararları ile onları en iyi şekilde yansıtacak grafikleri ve figürleri içermesidir.

Bu doğrultuda siyasi partiler için özel anlam taşıyabilen bayraklar imal edilmektedir. Bayraklar partileri temsil eden önemli bir araç olduğu için kaliteli ve dayanıklı malzemelerin seçilmesi gerekmektedir. Seçim zamanları bu bayrakları her alanda, her caddede, her sokakta hatta çok sayıda büyük binaların üstünde görebiliriz.

Seçim bayrakları, seçimler esnasında partilerin kendini reklamlarını yapabilmek ve daha iyi tanıtabilmek için konuşma yaptıkları mekânlara, parti binalarına, konuşma meydanlarına sıklıkla asılmaktadır. Her bir siyasi parti farklı renk, boyut, figür ve desenle siyasi parti bayraklarını tercih edebilirler.

Bu konuda bayrakların imalatından önce özel ve önemli bir tasarım sürecinden geçilir. Siyasi partinin ismine, anlamına, görüşüne ve belirli özelliklerine uyumlu olan her unsur bayrak üzerinde simgesel hale getirilir. Güney Bayrak ekibi olarak kaliteli ve dayanıklı kumaş, en yeni baskı teknolojileri ve sağlam tasarımlarımız sayesinde siyasi parti bayrakları alanında da en iyi kalite ve hizmeti sizlere sunmaktayız. İstanbul bayrak imalatı konusunda alanında uzman sayılı firmalar arasındayız.