Türk Bayrak Çeşitleri

Bayraklar her ülkenin simgesidir ve hepsinin bir tarihi vardır. Türk Bayrağı da vatan uğruna şehit olmuş yiğitlerin kanını ve Kurtuluş Savaşında ki o zorlu mücadeleleri sembolize etmektedir. Bayraklar ülkelerin önemli simgelerindendir. Türk bayrakları ülkemizde birçok amaç uğruna kullanılmaktadır ve asaleti ile kullanıldığı her alanda ihtişam kazandırmaktadır.

Türk bayraklarının kullanıldığı alanları ise asker eğlenceleri, düğünler, sünnet merasimleri, maçlar, milli günlerimiz, iş yerleri, okullar ve daha birçok alan olarak sıralayabiliriz.

Özellikle asker uğurlamalarında konvoya katılacak her arabada bir Türk Bayrağı yer alır ve askere gidecek gencin omzuna işlemeli Türk Bayrağı asılır. Özel günlerimizde yani zafer bayramı, Cumhuriyet Bayramı ya da Milli Yas ilan edilen günler gibi zaman dilimlerinde de bayraklarımız kullanılmaktadır.

Özel günlerde kullanılan bayraklar ile saygı, sevgi ve vatan-millet duygusunu yeniden canlandırmak ve savaşlarda kahraman Türk milletinin sergilemiş olduğu azim ve istikrara saygı ve minnet göstermektir.

Türk bayraklarımız ayrıca iş yerlerinde de kullanılmaktadır. Çok sayıda fabrikanın giriş kapısında kendi firmalarının bayrakları ve Türk Bayrağı yer almaktadır. Bir Türk firması olduklarını insanlara göstermek ve yerli sanayinin gücünün bulunduğu seviyelerden yukarılara çıkartmak için kullanılmaktadır.

Güney Bayrak olarak bayrağımızın değerlerini ve önemini biliyor ve buna uygun olarak üretimini sağlıyoruz. Yaptığımız bu işe sanatımızı, emeğimizi katıyor ve işimizi layığıyla yerine getiriyoruz. Bayrak imalatı alanında verdiğimiz hizmetlerden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.