Bayrak İmalatı
plaj bayrak imalatçısı

Plaj Bayrak İmalatçısı

Plaj bayrak imalatçısı

Plaj bayrak imalatçısı olarak sizlere en iyi plaj bayraklarını üretmekteyiz. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte plaj bayrakları çok fazla önem kazanmakta ve bayrak talepleri artmaktadır. Her denizde farklı bayrak türleri kullanılmakta ve plajlar için özel olarak bayrak üretimi yapılmaktadır. Bayraklar yılın belli zamanlarında kullanıldığı için sipariş doğrultusunda üretilmektedir. Bayrak üreticileri, müşterilerinden gelen talebe göre istenilen renge sahip plaj bayrakları üretmektedir. Plaj bayraklarının renklerine göre anlamları farklıdır. Kırmızı, mavi, sarı, siyah, yeşil ve mor renkte plaj bayrakları vardır.

Plaj Bayraklarının Anlamları

Kırmızı Plaj Bayrağı: kırmızı plaj bayrakları üçgen flama şeklindedir. Bulunduğu plajda cankurtaran olmadığını ve denize girmenin tehlikeli olduğunu temsil eder ve bu alanlarda kullanılır. Bu bayrak mavi bayraklı alanlarda da cankurtaranların çalışma saatleri dışında asılır.

Mavi bayrak: Mavi bayrak denizin oldukça temiz olduğu ve cankurtaranın bulunduğunu temsil etmektedir.

Sarı Kırmızı Plaj Bayrağı: Cankurtaranın bulunduğunu ve denize girebileceğinizi temsil eder. Bu denizlere girilebilir fakat suyun pek temiz olduğu söylenemez.

Sarı Plaj Bayrağı: Üçgen flama biçiminde ve sarı renge sahiptir. Bu bayrak denize girmenin riskli olduğu alanları belirtmek için kullanılır. Genellikle rüzgârlı ve denizin dalgalı olduğu yerlerde yaygın olarak kullanılır.

Siyah Beyaz Plaj Bayrağı: Bu bayrak bu plajın su sporları alanı olduğunu belirtir. Bu alanlarda yüzmek yasaktır. Dalış, yelken, su kayağı, rüzgâr sörfü ya da jet ski gibi su sporları için ayrılmış bir alandır.

Yeşil Plaj Bayrağı: Yeşil renge sahip plaj bayrakları ise denize girmenin serbest olduğu anlamına gelir.

Mor Plaj Bayrağı: Bu bayrak denizde tehlikeli deniz canlılarının olduğunu belirtir. Bu bayrağın kullanıldığı yerlerde deniz anası ya da köpek balığı gibi canlılar olabilir.

Plaj Bayrağı İmalatı

Plaj bayrakları hem halka açık alanlarda hem de özel plajlarda kullanılır. Bayrak üreticileri aldıkları siparişe göre belirlenen kumaş, renk ve boyutta plaj bayrakları üretir. Bu tür bayraklar genellikle siparişe özel olarak üretilir, bunu sebebi çok sık talep edilmemesi ve renklerinde farklılık olmasıdır. Bu bayraklar şiddetli rüzgâra ve kuma maruz kalacağı için oldukça kaliteli ve kalın bir kumaştan üretilmelidir.  Plaj bayrağı plajlar haricinde de pek çok kullanım alanına sahipler. Olta bayrak ve plaj bayrağı günümüzde dükkân ve alışveriş merkezlerinin önlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca otel ve çeşitli organizasyon firmalarının kapılarında da görmek mümkündür.

Plaj bayrağı hemen hemen her sektörde kullanılan bir bayrak türüdür. Plaj bayrağı, olta bayrağı olarak da isimlendirilmektedir. Bu bayrak türü özel olarak üretilir. Bu bayrağı üreten firmanın en çok dikkat etmesi gereken şey bayrak üretiminde kullanılan kumaş ve baskı şeklidir. Bu bayrak türü açık alanda kullanıldığı için hava koşullarından çok kolay etkilenir. Bu sebeple kullanılacak olan kumaşın hem sert ve kalın yapıda hem de plastiksi bir yapıda olması gerekir. Aksi halde ürün yağmurdan ıslanarak görevini yerine getiremez bir hale gelir.

Plaj bayraklarını hem plajlarınız da hem reklamınız için hem tanıtımlarınız için kullanabilirsiniz. Ürün yapı ve boyut olarak büyük ve gösterişli olduğu için insanların hemen dikkatini çekecektir.  Pek çok plaj bayrağı üreticisi bulunmaktadır. Size uygun olan bayrak şeklini üreticilere belirterek sipariş verme işlemini tamamlamanız gerekir.  Bu plaj bayraklarının denizlerde kullanımı devlet tarafından mecbur tutulmaktadır ve incelemeler sonucu plajlara farklı bayraklar verilir. Bu bayraklar ile insanlar denizin nasıl bir deniz olduğunu kolayca anlar.

Author

editor