Bayrak İmalatı

Rize’de Bayrakçı

Bayrak sektörüne yeni bir yön veren, çok özel ürün grupları üreterek insanlara ulaştıran Rize’de bayrakçı denildiği zaman ilk akla gelen firmalar arasında yer alan Güney Bayrak, büyük üretim çalışmaları ile çok kısa bir zaman içerisinde insanların aradıklarından çok daha güzel ürünlerle karşılaşabilmesiyle dikkat çekmektedir. Eski dönemlerden günümüze kadar insanların özel günlerinde ve gecelerinde kullanmayı tercih ettikleri Türk Bayrağı ürünlerinin eski klasik modellerinden daha çok günümüz modern çeşitlerinin üretimini yapmaktadır.

Bayrak modelleri arasında kullanım amaçlarına uygun olarak temin edilebilen bayrakları büyük bir memnuniyetle kullanmakta olan kullanıcılar, gerek ürünlerin temini aşamasında gerekse ürünlerin temin edilmesi sonrasında gerçekten en iyi imkânlarla karşılanmaktadır. Karşılaşılmakta olan her türden ürünün genel olarak memnun edicilik yönleri bakımından oldukça iyi düzeylerde olması kişileri her anlamda memnun ve mutlu etmektedir. 

Bayrak nedir?

Bayrak, ortak amaçların çerçevesinde bir araya gelmiş olan belli bir kuruluşun, milletin ya da topluluğun temsili simgesi olarak kullanılan, temsil emekte olduğu kuruluş veya topluluğun iradesini ve amaçlarını hatta felsefesini tanıtan, ifade eden renk ve semboller ile özelleştirilmiş nesnelerdir. Ayrıca genel olarak kumaş üzerine basılmış ya da dokunmuş dikdörtgen biçimde olan ve sembolize nesnelere verilen isimdir.

Bayrak, resmi devlet kurumlarının, devlet veya özel eğitim kuruluşlarının,  hizmet kuruluşlarının ya da işletmelerin kurumsal veya resmi kimliklerini temsil eden, tanıtan, yansıtan, tasarımların hayat bulmuş olduğu, var olduğu simgesel düzlemler bütünü olarak bilinmektedir.  Yaşamın çeşitli alanlarında kullanılmakta olan bayrak, belirleyici özellikleri ile de ön plana çıkmaktadır.

 Bayrak kullanım alanları 

 Silahlı kuvvetlerde bölük, alay, tabur, kolordu gibi birlik ve komutanlıkları, belirleyici bir şekilde tanıtmak ve birlikler arası enformasyonu ve haberleşmeyi sağlayabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca turizm, askeri ya da ticari amaçlı kullanılmakta olan gemilerde de milletlerarası kod sinyallerini belirleyebilmek amacıyla da bayrak kullanılmaktadır. İzcilik ve yavrukurt faaliyetlerinde de işlevlerine göre özel flama bayraklar kullanılmaktadır. Ayrıca mühendislerin özellikle de harita mühendislerinin kullanmakta olduğu renkli belirtme flama bayraklar bulunmaktadır. Askeri birliklerde de mızrak uçlarına takılan küçük bayraklar kullanılmaktadır.  Çeşitli faaliyetlerde işaret belirleyici olarak kullanılan flama bayraklarda vardır. 

Bayraklar, dayanıklı ve özel kumaşlardan üretilmekte olup, ticari alanlardaki bayi toplantılarında, iç ve dış mekânlarda, seminerlerde ve festivallerde, çeşitli kültürel faaliyetlerde rahatlıkla ve etkin bir biçimde kullanılabilen bir temsil ve tanıtım ürünü olarak kullanılmaktadır.

Rize’de Güney Bayrak, bayrak siparişi vermek isteyen herkes için hizmet vermeye hazır bir bayrakçı firmasıdır. Üretim esnasında; bayrak yapımında kullanılacak olan kumaşların oldukça kaliteli olmasına, bayrak üzerine yapılacak olan baskının kalıcı ve kaliteli olmasına,  bayrağın dikişlerinin sağlam olmasına, ürünün şeklinin asimetrik ve düzgün olmasına gereken önemi vermektedir. Bayrak üretimi sırasında, kumaşın sağlam olması ve bayrağın şekillendirilebilmesinin tamamlanmasından sonra bayrakların kenarına yapılan dikişlerin sağlam olması önem verdikleri diğer unsurlar arasında yer almaktadır. Yapılan özel çalışmalar ile birbirinden şık ve özel bayrak üretimleri yapılabilmektedir.  Günümüz şartlarının modern ve teknolojik imkânlarına üretim faaliyetleri içerisinde yer verebilen Güney Bayrak, sektöründe benzersiz faaliyetler göstermekte olan bir bayrak firmasıdır.

Ürünlerinin tamamı dış ortam ve iç ortamlarda kolayca kullanılabilmeye müsait ürünlerdir. Ürün çeşitleri mükemmel bir tanıtım ve reklam aracı olarak kullanılabilmektedir. Bayrakların imalat ve tanıtımda bu kadar etkili olabilmesinin nedeni ise bayrak imalatında firmanın göstermiş olduğu mükemmel ve kaliteli hizmettir. Kullanım amacına uygun istenilen tür ve özelliklerde bayrak imalatı yapabilen bir firmadır.

Author

editor