Bayrak İmalatı
bayrak imalatçısı

Trabzon’da Bayrakçı

Bayrak sektörüne yeni bir yön veren, çok özel ürün grupları üreterek insanlara ulaştıran, Trabzon’da bayrakçı denildiği zaman ilk akla gelen firmalar arasında yer alan Güney Bayrak, büyük üretim çalışmaları ile çok kısa bir zaman içerisinde insanların aradıklarından çok daha güzel ürünlerle karşılaşabilmesiyle dikkat çekmektedir. Eski dönemlerden günümüze kadar insanların özel günlerinde ve gecelerinde kullanmayı tercih ettikleri Türk Bayrağı ürünlerinin eski klasik modellerinden daha çok günümüz modern çeşitlerinin üretimini yapmaktadır.

Bayrak modelleri arasında kullanım amaçlarına uygun olarak temin edilebilen bayrakları büyük bir memnuniyetle kullanmakta olan kullanıcılar, gerek ürünlerin temini aşamasında gerekse ürünlerin temin edilmesi sonrasında gerçekten en iyi imkânlarla karşılanmaktadır. Karşılaşılmakta olan her türden ürünün genel olarak memnun edicilik yönleri bakımından oldukça iyi düzeylerde olması kişileri her anlamda memnun ve mutlu etmektedir.

Bayrak bizim için neden önemli?

Bayrak, ortak amaçların çerçevesinde bir araya gelmiş olan belli bir kuruluşun, milletin ya da topluluğun temsili simgesi olarak kullanılan, temsil emekte olduğu kuruluş veya topluluğun iradesini ve amaçlarını hatta felsefesini tanıtan, ifade eden renk ve semboller ile özelleştirilmiş nesnelerdir. Ayrıca genel olarak kumaş üzerine basılmış ya da dokunmuş dikdörtgen biçimde olan ve sembolize nesnelere verilen isimdir.

Bayrak, resmi devlet kurumlarının, devlet veya özel eğitim kuruluşlarının,  hizmet kuruluşlarının ya da işletmelerin kurumsal veya resmi kimliklerini temsil eden, tanıtan, yansıtan, tasarımların hayat bulmuş olduğu, var olduğu simgesel düzlemler bütünü olarak bilinmektedir.  Yaşamın çeşitli alanlarında kullanılmakta olan bayrak, belirleyici özellikleri ile de ön plana çıkmaktadır.

Bayrak nerelerde kullanılmaktadır?

Silahlı kuvvetler alanında kolordu, tabur, alay ve bölük gibi birlik ve komutanlıkları belirleyici biçimde tanıtmak ve birlikler arasındaki haberleşmeyi sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca turizm, ticari ya da askeri amaçlı olarak kullanılmakta olan gemilerde uluslararası kod sinyallerini belirleme amacıyla da bayrak kullanılması tercih edilmektedir. İzcilik faaliyetlerinde de işlevlerine göre özel flama bayrak kullanılması uygun görülmektedir.  Ayrıca mühendislerin genellikle de harita mühendislerinin kullanmayı uygun gördükleri renkli belirtme flama bayraklarda vardır.  Askeri birliklerde ayrıca mızrak uçlarına takılarak kullanılan küçük bayraklar da yer almaktadır.  Çeşitli faaliyetlerde işaret belirleyici olarak kullanıma uygun flama bayraklarda vardır.

Bayraklar, dayanıklı ve özel kumaşlardan üretilmekte olup, ticari alanlardaki bayi toplantılarında, iç ve dış mekânlarda, seminerlerde ve festivallerde, çeşitli kültürel faaliyetlerde rahatlıkla ve etkin bir biçimde kullanılabilen bir temsil ve tanıtım ürünü olarak kullanılmaktadır.

Trabzon’da Güney Bayrak, bayrağa ihtiyacı olan herkes için hizmet etmeye hazır bir bayrakçı firmasıdır. Üretim aşamasında; bayrak yapımı için kullanılacak kumaşların en kaliteli bayrak kumaşları olmasına, bayrak üzerine yapılması tercih edilecek baskının kalıcı olmasına,  bayrağın dikim sırasında sağlam biçimde dikilmesine, ürünün şeklinin düzgün ve asimetrik olmasına gereken özeni göstermektedir. Bayrakların üretim aşamalarında, kumaşın gerekli sağlamlıkta olması ve bayrağın şekillendirme işleminin tamamlanması sonrasında bayrakların kenar dikişlerinin sağlamlığı önem verdikleri bir başka önemli unsurdur. Firma, yapmış olduğu özel çalışmalar sayesinde birbirinden şık bayrak üretimleri gerçekleştirmektedir.  Günümüzün teknolojik olanaklarına üretim faaliyetlerinde yer vermeye özen gösteren Güney Bayrak, bayrakçılık alanında kendine özel çeşitli faaliyetler göstermektedir.

Ürettikleri bayrakların tamamı dış ortamlarda da rahatlıkla kullanılabilecek ürünlerdir. Ürünler reklam aracı olarak ya da tanıtım amaçlı kullanılabilmektedir. Bayrakların tanıtım konusunda bu kadar etkili olmalarının sebebi ise bayrak imalatı konusunda firmanın gösterdiği kaliteli hizmettir. Güney bayrak firması; müşterilerin kullanım amaçlarına göre istedikleri özelliklerde bayrak imalatı yapan bir firmadır.

Author

editor